luni, 2 aprilie 2012

MAI PRESUS DE CUVINTE

 Inca mai vad lumina de la finalul drumului ratacitor,
Atunci era cam lung si parca tot ma dor,
Visele si gandurile care le-am strans ocrotitor,
Cu cel mai mare si nostalgic dor.

Lungi si rele ganduri,par a se roti aievea,
Indelungul sunet,nestiuta cheie,
Par a se zari,dar fara asteptare,
Simt cum inima din nou tresare.

Incep sa cred si-ncep sa vad ce n-am  vazut vreodata,
Incep sa cred ca ai trait odata, 
Si mai incep sa cred ca totul nu era frumos,
Daca atunci nimic din toate astea nu ar fi fost.

                   Mai presus de cuvinte-Cecilia Podoleanu

4 comentarii:

  1. Scrii foarte frumos, se vede ca ai un suflet curat. Mult succes in continuare si cultiva-ti talentul ca meriti. Aaa...si ai incredere in propriile forte caci doar asa vei reusi in toate!

    RăspundețiȘtergere
  2. vad ca tiai facut propria pagina , mult succes in continuare

    RăspundețiȘtergere